Scanstrut DS-H10-BLK Horizontal Cable Seal- Black [DS-H10-BLK]
Sale Sold out
Tax included.
DS-H10-BLK Horizontal Cable Seal - Black
Features:
  • Watertight installation - 100% waterproof with an IPX68 rating
  • The low-profile construction is impact resistant and provides extra protection from water.
Technical Specifications:
  • Fits cable size (diameter) - .24" to .39" (6 - 10 mm)
  • Height - 1.06" (27 mm)
  • Width - 1.75" (44.5 mm)